USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Çeyrek Altın 100 Lira Bilezik 1000 TL. Düğün Sezonu Başladı Vatandaş Buraya Akın Etti

Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırdı, fiyatlar katlandı. Çeyrek altın 2 bin 250 lira seviyesinde bir rakamla satılıyor. Altın fiyatlarının yükselmesi imitasyon takılarının fiyatlarını da katladı. Görüntü olarak gerçek altınla bire bir aynı olan İmitasyon altınlara ra

Çeyrek Altın 100 Lira Bilezik 1000 TL. Düğün Sezonu Başladı Vatandaş Buraya Akın Etti
09-05-2023 10:39
Google News

Antalya'da düğün sezonunun başlamasıyla birlikte imitasyon takıya ilgi, geçen yıla oranla 2 kat arttı. İmitasyon ürünlerin satışını yapan Sevim Karaca, “İmitasyon bileklik 50 liradan 100 liraya, kolye, küpe, bileklik gibi setlerin fiyatı da 500 liradan 3 bin liraya yükseldi” dedi.

Düğün sezonunun başlamasıyla evlenecek çiftlerin takıya ilgisi arttı. Düğün hazırlığı sürecinde altın fiyatlarını araştıran aileler, gerçeğine birebir benzeyen imitasyon takılara rağbet göstermeye başladı.

Gündelik yaşamında bilezik, kolye, küpe, yüzük gibi takılara ilgi duyanlar son dönemde imitasyon ürünlerin satıldığı mağazaları tercih etmeye başladı.

Kolye küpe, bilezik ve yüzüğün yer aldığı set takımlarından, gerçeğiyle aynı görünüme sahip ziynet eşyalarına farklı imitasyon takıların satıldığı mağazalarda son dönemde müşteri hareketliliği arttı.

İmitasyon takılara ilginin artması, fiyatlarına da yansıdı. Çoğunlukla Çin'den ithal edilen imitasyon takıların fiyatı geçen yıla göre 2 kat yükseldi. Genellikle düğün yapacakların satın aldığı bileziğin fiyatı 50 liradan, 100 liraya çıktı.

Geçen yıl 500 liradan satılan en pahalı bileziğin fiyatı bu sene 1000 lira oldu. Geçen yıl modeline göre 250 ila 550 liradan satılan set takılar, 400 ila 3 bin liradan alıcı buluyor. İmitasyon takılar arasında tam, çeyrek ve cumhuriyet altını en çok ilgi gören ürünler arasında yer alıyor. Mağazada çeyrek altının imitasyonu 100 liradan alıcı buluyor.

Antalya'da 20 yıllık esnaf Sevim Karaca, yüzükten kolyeye, küpeden bileziğe, gelin tacından hasır bilekliklere kadar bir kuyumcuda bulunabilecek her çeşitten ürün grubunun bire bir kopyasını satıyor. 

Müşterilerinin çoğunlukla fazla sayıda bilezik satın almayı tercih ettiğini anlatan Sevim Karaca, "Düğün sezonu başladı. İmitasyon takıya talep çok. Kolye, bilezik, bileklik, set takımlarına yönelik müşterilerden çok istek var. Düğünlerde mahcup olmamak için takmak isteyen, gündelik hayatında takıyı sevenlerin çok ilgisi var. Geçen seneye göre fiyatlar 2 kat arttı. Müşterinin beğenisine göre 100 liradan 1000 liraya bilezik var. Takı seti fiyatları 3 bin liraya kadar yükseldi. Birkaç senedir imitasyon takıya talep sürekli artıyor" diye konuştu. 

Kaynak: DHA Etiketler altın takı çeyrek altın gram altın ekonomi antalya
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler