USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Bolu Belediye Başkanı Özcan'dan CHP'li Kaftancıoğlu'nun paylaşımına tepki

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP'li Canan Kaftancıoğlu'nun 'kolluk kuvvetlerinin oy kullanması' hakkındaki paylaşımına ilişkin, 'Canan Kaftancıoğlu bu hatasını düzeltmek istiyorsa derhal istifa etmelidir.' ifadesini kullandı.

Bolu Belediye Başkanı Özcan'dan CHP'li Kaftancıoğlu'nun paylaşımına tepki
28-05-2023 04:40
Google News

Özcan, sosyal medya hesabından "Türk polisine, jandarmasına kimse hakaret edemez, haddini aşamaz. Bu asker ve polis kardeşlerimiz bizlerin huzuru için canlarını ortaya koyuyorlar. Polis ve asker kardeşlerime laf söyleyen Canan Kaftancıoğlu'nu şiddetle kınıyorum. Bunun bahanesi de olmaz, özrü de olmaz. Canan Kaftancıoğlu bu hatasını düzeltmek istiyorsa derhal istifa etmelidir. Bu yapılan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na siyasi bir komplodur." paylaşımında bulundu.

Türk polisine, jandarmasına kimse hakaret edemez, haddini aşamaz. Bu asker ve polis kardeşlerimiz bizlerin huzuru için canlarını ortaya koyuyorlar. Polis ve asker kardeşlerime laf söyleyen @Canan_Kaftanci yı şiddetle kınıyorum. Bunun bahanesi de olmaz, özrü de olmaz. Canan…

— Tanju ÖZCAN (@tanjuozcanchp) May 27, 2023

Canan Kaftancıoğlu, sandık başkanları, görevlileri ve müşahitlerine yönelik attığı tweette, başka bir belge ya da fotokopi olan 142 belgesi ile oy kullandığı tespit edilen kolluk kuvvetleri hakkında, "Suratına da tükürebilirsiniz diyeceğim ama tükrüğünüzü ziyan etmeyin." ifadesini kullanmış, gelen tepkiler üzerine bu tweetini silmişti.

EGM ve Jandarma'dan Canan Kaftancıoğlu'nun iftiralarına sert tepki: Düpedüz yalandır!EGM ve Jandarma'dan Canan Kaftancıoğlu'nun iftiralarına sert tepki: Düpedüz yalandır!

EMNİYET VE JANDARMA KINAMIŞTI

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığından da Kaftancıoğlu'nun paylaşımına ilişkin, "Kaftancıoğlu'nun ifadeleri, algı operasyonu yaratmaya yönelik düpedüz bir yalandır. Bu yalan, iftira ve hakareti kabul etmiyoruz müfterinin kendisine iade ediyoruz." açıklamasında bulunulmuştu.

Canan Kaftancıoğlu'nun sosyal medya hesabında yer alan Kahraman Polisimizi ve Kahraman Jandarmamızı hedef alan uydurma isnatlar ve iftiralara yönelik açıklama️ pic.twitter.com/7Yk4XRWyXt

Türk Polis Teşkilatı (@EmniyetGM) May 27, 2023

Açıklamada, şunlar kaydedilmişti:

"Kaftancıoğlu ve türevleri, ne yaparlarsa yapsınlar bizi yolumuzdan alıkoyamayacak, tüm girişimlerine rağmen terörle mücadelemizi sekteye uğratamayacaklardır. Yüzüne tükürülmesi gereken Kaftancıoğlu'nun ifade ettiği gibi kahraman polisimiz ve kahraman jandarmamız değil, kendisinin kol kola gezdiği, yakın dostluk kurduğu terör örgütleridir. İftiraları ve yalanları nedeniyle Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır."

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler