USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Dünya

Başkanın oğlu arkadaşlarını topladı, resmi konutta parti verdi!

Japonya'da, Başbakan Kişida Fumio'nun sekreteri ve en büyük oğlu Kişida Şotaro'ya, babasının konutunda düzenlediği eğlence nedeniyle uyarı verildi.

Başkanın oğlu arkadaşlarını topladı, resmi konutta parti verdi!
28-05-2023 02:40
Google News

Japonya'da ulusal yayımlanan Shukan Bunshun dergisi, Kişida Şotaro'nun, başbakanlık konutunda parti verdiği haberini yayımladı.

Haberin fotoğraflarında, Kişida'nın, konutta ağırladıkları akrabaları ve yabancı misafirleriyle eğlenceleri anları ile bir kişinin kırmızı halı kaplı merdivende yatarken verdiği poz görüldü.

 

Devlet Televizyonu NHK haberinde, Japonya Başbakanı Kişida'nın, söz konusu partiye yönelik, sekreteri ve oğlu Kişida'ya gerekli serzenişte bulunduğu aktarıldı.

Ana muhalefet Anayasal Demokrat Parti (CDP), açıklamasında, partinin, kamu ve özel işlerin birbirinden ayrılamadığına örnek teşkil ettiğini savundu.

Kabine Baş Sekreteri Matsuno Hirokazu, yaptığı açıklamada, tutumunu uygunsuz olarak nitelediği Kişida Şotaro'ya güçlü şekilde uyarı verildiğini açıkladı.

 


Hükümetin durumun farkında olduğunu kaydeden Matsuno, "Olayın tekrarlanmaması için (resmi konutun) uygun kullanım ve yönetimini sağlayacağız." ifadesini kullandı.

Başbakanlığı Ekim 2021'de üstlenen Kişida, görev döneminin birinci yılını doldururken, 31 yaşındaki oğlu Kişida Şotaro'yu yönetici sekreteri olarak atamıştı.

Kabine Baş Sekreterliği, o dönem, atama kararının "kişinin şahsiyeti ve ön sezgileri" temel alınarak, "doğru kişiyi doğru yere yerleştirme" düşüncesiyle verildiğini belirtmişti.

Etiketler japonya
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Karikatürler